witaj na www.zamojszczyzna.com.pl
   
 

Zespół...

W roku 1985 w wyniku starań dyrekcji Wojewódzkiego Domu Kultury w Zamościu powstał dziecięcy zespół taneczny "Gaik". W ciągu niespełna roku skład został powiększony o dwie taneczne grupy młodzieżowe i kapelę ludową, zakupiono pierwsze stroje i instrumenty muzyczne. Po półtora rocznej działalności, w październiku 1987 roku, decyzją ówczesnych władz zespołowi nadano nazwę Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" i miano reprezentacyjnego zespołu województwa zamojskiego...

Założycielem,  kierownikiem artystycznym jak i choreografem jest Jolanta Kalinowska-Obst. Kapele ludową przez 15 lat (1985 - 2000) prowadził Waldemar Skóra, obecnie prowadzi ją Wojciech Tybulczuk.

Zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Zamościa, dużo koncertuje i organizuje wiele imprez folklorystycznych, m .in. od 2002 roku jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Eurofolk". Działalność zespołu wspomaga Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" założone w 1996 roku.

  Zespół Pieśni i Tańca "ZAMOJSZCZYZNA" Oficjalna Strona Copyright © 1985-2007 ZPiT "ZAMOJSZCZYZNA"