witaj na www.zamojszczyzna.com.pl
   
 

Eurofolk 2003 - uczestnicy

 

EKPOLOSTIKOS OMILIS GIANNISTON "PELLA"- GRECJA

Stowarzyszenie "Pella" zostało założone w 1964 roku w miejscowości Giannista i jest najstarszym kulturalnym stowarzyszeniem w tym mieście. Skupia dzieci, mlodziez i dooslych, ktorzy uczą się i tańczą tradycyjne tańce z całej Grecji. "Pella" brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach. Wystepowala m. in.: na Cyprze, Węgrzech, w Kanadzie, Izraelu, Algierii, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, we Włoszech i Francji 

 

"NOVI BEOGRAD" - JUGOSŁAWIA, SERBIA

Zespół "Novi Beograd" powstał w 1974 roku w Belgradzie. Obecnie zespół liczy 40 tancerzy i muzyków. W swoim programie prezentuje tańce, melodie i stroje ludowe z różnych stron Jugosławii. Zespół brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Występował m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Austrii, Bułgarii, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Rosji.

 

"KIS - DUNA" WĘGRY 

Zespół Tańca Ludowego "Kis - Duna" założony został w 1980 roku i do 1997 roku istniał pod nazwa     "Rozmaring". Zespół prezentuje głownie muzykę i tańce ludowe z Dorzecza Karpat. Grupie tanecznej towarzyszy doskonała kapela ludowa "Kislaptaros". "Kis - Duna" był uczestnikiem wielu międzynarodowych festiwali, występował m. in. w Austrii, Słowacji i na Litwie. Gościł także w Zamościu na pierwszym festiwalu "Eurofolk". Jest laureatem wielu węgierskich festiwali folklorystycznych. 

 

"RANOCHO FOLKLORICO DE MONCARAPACHO" - PORTUGALIA

Zespół działa od 1963 roku i przez 40 lat istnienia wszyscy jego członkowie włożyli dużo pracy w dokumentowanie, zbieranie i pielęgnowanie tradycji, piosenek, tańcow i strojów ludowych z regionu Alrarve (południowa Portugalia). Moncarapacho jest małą wioska leżącą w pobliżu miasta Oho, pomiędzy górami i oceanem. Zespół brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, m.in. we Francji, Belgii, Maroku, Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Chorwacji i Węgrzech.

 

"BALLET SABLE d'Or" - ALGIERIA

Ballet Sable d'Or jest zespołem ludowym, który w Algierii zdobył pierwsze miejsce na festiwalu "panafrica" tańców folklorystycznych i popularnych. Muzyczna podpora zespołu są lokalne i tradycyjne instrumenty. Za swój cel Zespół stawia: podtrzymywanie tradycji, odradzanie dawnych zwyczajów, podnoszenie poziomu poprzez kontynuowanie poszukiwań i autentyczności, szerzenie i rozpowszechnianie rodzimej kultury. Zespól koncertował w takich krajach jak: Maroko, Tunezja, Egipt, Hiszpania, Portugalia, Francja.

 

"MAGISTERIAL" - MEKSYK

Zespół powstał w 1963 roku. Program zespołu to żywa muzyka, gdzie mieszają się rożne rodzaje i rytmy taneczne, którym towarzysza tradycyjne gry i zabawy ludowe. Zespół za swoje zadanie postawił rozpowszechnianie i promocje folkloru meksykańskiego. "Magisteral " koncertował m.in.: w USA, Rosji,Belgii, Izraelu, Niemczech, Wenezueli, Kanadzie, Brazylii i Polsce.

 

"GROJCOWIANIE" - POLSKA 

Zespół powstał w 1995r. z inicjatywy Jadwigi Jurasz jako grupa dziecięca "Mali Grojcowianie". Obecnie działa jako młodzieżowy i skupia młodzież uczącą się i pracującą z całej Gminy Radziechowy - Wieprz. W swoich programach prezentuje folklor górali żywieckich w muzyce, tańcu, śpiewie i zwyczajach. W swoim artystycznym dorobku posiada wiele nagród i wyróżnień. Na zamojskim Eurofolku "Grojcowianie" zaprezentowali program p.t. "Na zielone światki" składający się m. in. z zabaw pastyrskich, siustanego, obyrtki, koła i hajduka.

 

"DREWUTNIA" - POLSKA

Kapela "Drewutnia" powstała w 1997 roku w Lublinie. Gra utwory inspirowane muzyka z terenów, gdzie stykały się i przenikały rożne kultury i tradycje. W ich repertuarze znajdują się utwory łemkowskie, ukraińskie, jak i pieśni z Ziemi Lubelskiej, Kaszub czy Małopolski. Kapela koncertuje w Polsce i poza granicami kraju.

 

 

  Zespół Pieśni i Tańca "ZAMOJSZCZYZNA" Oficjalna Strona Copyright © 1985-2007 ZPiT "ZAMOJSZCZYZNA"